Eğitim Hizmetleri

SİLİKON AKADEMİ HİZMETLERİ

Eğitim Hizmetlerimiz

Silikon Akademi, günümüzde bilişim sektöründe görev alan ve gelecekte görev almayı düşünenlerin kariyer hedeflerini başarılı bir şekilde yerine getirmelerini sağlayan bir kurumdur. İş hayatının neredeyse her alanında karşımıza çıkan ve her geçen gün daha da önemini artıran yazılım, veritabanı, iş zekası ve iş uygulamaları başta olmak üzere teknoloji eğitimleri en güncel versiyonları ile Silikon Akademi’de yer almaktadır.


Silikon Akademi, hem kariyer hedefleri açısından kendini geliştirmek isteyen ve sektörde bir adım öne geçmek isteyen bireysel katılımcılara yönelik açık sınıf eğitimleri düzenlemekte, hem de kurumsal firmalara özgü sadece firmaların ihtiyaç duydukları konular ve içeriklere uygun olacak şekilde kurumsal kapalı grup sınıf eğitimleri düzenlemektedir.


Açık sınıf eğitimlerinde, Silikon Akademi ilgili eğitimlerin tarihini, eğitmenini ve yerini duyurur. Farklı firmalardan katılımcılar başvurarak bu eğitimlere kayıt olabilirler. Böylece firmalar çalışanlarının eğitim alabilmesi için bir sınıf doldurmayı beklemek durumunda kalmazlar. Genel katılıma açık sınıf eğitimleri kişi bazında ücretlendirilir.


Firmaya özel kapalı grup eğitimlerinde, firma istediği bir eğitimi ister kendi lokasyonunda isterse Silikon Akademi’nin belirlediği sınıflarda grup olarak alabilir. Bu eğitimlerde sadece ilgili firmaya ait katılımcılar bulunabilmektedir. Firmanıza özel grup eğitimleri grup bazında ücretlendirilmektedir.


Silikon Akademi’den eğitim almanın sizlere sağlayacağı başlıca avantajlar;


+Alanında uzman, sektörde tanınmış, üst düzey teknik sertifikasyonlara sahip eğitmenlerden eğitim alma,
+Gerçek hayatta karşılaşılan uygulamaya dayalı modellerle, literatürdeki en güncel içeriklerle, güçlü bir altyapı ile konforlu sınıf ortamlarında eğitimlerin gerçekleştirilmesi,
+Altyapısı güçlü bilgisayarların bulunduğu sınıf ortamlarında uygulamalı olarak eğitimlerin verilmesi,
+Maksimum 15 kişilik sınıflarda uygulamalı ve proaktif bir şekilde eğitimlerin verilmesi,
+Katılımcılara ilgili teknoloji alanında kariyer hedefleri hakkında bilgi verilmesi,
+Uluslararası geçerliliği olan sertifikasyonlar için izlenmesi gereken adımlar ile ilgili bilgi verilmesi,
+Eğitimin sonrasında hem teknolojik konularla ilgili hem de kariyer fırsatları ile ilgili destek alabilme imkanı olarak sıralanabilir.


Silikon Akademi, her biri alanında en yetkili sertifikalara sahip uzman eğitmen kadrosu ile Türkiye’de alanında en başarılı eğitmenleri bünyesinde bulunduran bir kurumdur. Silikon Akademi, dünya standartlarındaki eğitim altyapısı ve öğrencilerine sunduğu ayrıcalıklı kariyer hizmetleriyle Türkiye’nin dijital geleceğini şekillendiren başlıca kurumlar arasındadır. Eğitimler gerçek hayatta karşılaşılan uygulamaya dayalı modellerle, literatürdeki en güncel içeriklerle, güçlü bir altyapı ile konforlu sınıf ortamlarında gerçekleştirilir.


Eğitim esnasında kullanılan materyaller ve diğer eğitim içerikleri, güncel hayatta katılımcıların karşılarına çıkabilecek gerçek hayat senaryolarını içermektedir. Silikon Akademi’deki eğitmenlerimiz uzmanlık alanlarında sektörün önde gelen firmalarına danışmanlık ve proje hizmetleri de vermektedir. Bu nedenle Silikon Akademi’den alınan eğitimlerde, eğitmenlerimiz katılımcılara sadece teorik bilgi aktarmakla kalmayıp sektörde karşılarına çıkabilecek case’ler ile ilgili de deneyimlerinden aktarım yapacaktır. Silikon Akademi’den eğitim alan katılımcılar böylece sektöre çok daha hızlı bir şekilde adapte olabileceklerdir.


Silikon Akademi’de sınıf eğitimleri, altyapısı güçlü bilgisayarların bulunduğu sınıf ortamlarında uygulamalı olarak verilir. Eğitmenler alanlarında teknik olarak en üst sertifikalara sahiptir. Silikon Akademi’de sınıf eğitimleri en fazla 15 kişilik sınıflarda gerçekleştirilmektedir. Böylece katılımcılar sınıf ortamında istedikleri soruları eğitmenlere aktararak anında cevap alabilmektedir.


Silikon Akademi, eğitimlerinde öğrencilerin daha aktif bir rol oynaması esasına dayalı bir öğretim modelini uygular. Bu model, öğrencilerin klasik eğitimin aksine dinleyici olmakla yetinmeyip eğitime proaktif olarak katılan, uygulamaları yapan ve proje üreten bir rol üstlenmesini sağlar. Bu model ile Silikon Akademi öğrencileri, eğitim süresince gerçekleştirecekleri proje ve uygulamalar ile profesyonel iş yaşamında gereksinim duyacakları deneyimi kazanır.


Silikon Akademi’de alınan eğitimlerde katılımcılara eğitim aldıkları teknoloji alanında nasıl bir kariyer hedefi belirleyebilecekleri konusunda bilgi verilir. Aynı zamanda uluslararası sertifikasyon almak isteyenler için yürütmeleri gereken adımların neler olduğu ve dünya çapında geçerliliği olan bu sertifikasyon sınavlarına nasıl hazırlanmaları gerektiği ile ilgili bilgi aktarımı yapılır.


Silikon Akademi’den alınan eğitimler sonunda katılımcılar gerçek bir bilgi sahibi olabilmekte ve eğitim sonrasında da ilgili eğitmen ile iletişime geçerek hem kariyeri ile ilgili konularda danışabilmekte hem de teknolojik olarak karşılaştığı sorunlarda destek alabilmektedir.


Açık sınıf ve kapalı grup sınıf eğitimlerimiz ile ilgili daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Awesome Image