Uzaktan Veritabani Yöneticisi Desteği(Remote DBA)

SİLİKON AKADEMİ HİZMETLERİ

Uzaktan Veritabani Yöneticisi Desteği(Remote DBA)

Günümüzde çoğu şirket maliyet nedeniyle kendi bünyesinde veritabanı yöneticisi (DBA) bulunduramamaktadır. Bu görevi veritabanı uzmanı olmayan ancak temel veritabanı işlemlerini bilen yazılım geliştirici, sistem sorumlusu veya benzeri bir pozisyonda görev alan çalışanlar yerine getirmeye çalışmaktadır. Ancak bu çalışanların asıl uzmanlık alanları veritabanı yönetimi üzerine olmadığı için bir süre sonra veritabanı ve çalışan diğer sistemlerle ilgili sıkıntılar baş gösterebilmektdir.


Veritabanı yöneticisi bulundurmayan şirketlerde zaman içerisinde kaçınılmaz olarak performans, güvenlik, yedeklilik, yüksek erişilebilirlik, felaketten dönme senaryoları gibi konularda problem yaşanmaktadır. Bu yaşanması muhtemel problemler de şirketin güvenilirliğini, rakiplerle yarışma gücünü, sistemin işlevselliğini etkilemekte ve hatta DBA masrafından kaçınmaya çalışan firmaya ek maliyet ve masrafların oluşmasına sebep olmaktadır.


Silikon Akademi Bilişim Hizmetleri olarak bünyesinde DBA bulunduramayan şirketlere uzaktan bağlanarak veritabanı yöneticisi desteği hizmetini sunmaktayız. Bu hizmet kapsamında şirketler veritabanlarını kendi bünyelerinde normal bir şekilde kullanabilmekte, Silikon Akademi bünyesinde görevli Uzman DBA’lerimiz aylık belirli periyotlarla sisteme uzaktan bağlanarak sistemde bir problem olup olmadığını kontrol etmekte ve gerektiğinde müdahale ederek problemlerin giderilmesini sağlamaktadır.


Uzaktan Veritabanı Yöneticisi (Remote DBA) hizmetimiz ile şirketiniz tam zamanlı DBA çalıştırma maliyetine katlanmadan, aylık belirli bir periyotta ve saatlik sürelerde uzaktan bağlanılarak sistemin akışının izlenmesi (monitoring), güvenlik problemlerinin giderilmesi, performns sorunlarının kaynağının tespit edilmesi / giderilmesi ve sistemin stabil bir şekilde çalışmasını sürdürmesinin sağlanması gerçekleştirilmektedir.

Awesome Image