SQL Server Performance Tuning & Query Optimization

SİLİKON AKADEMİ HİZMETLERİ

SQL Server Performance Tuning & Query Optimization

İşletmeler için her geçen gün önemi artan verilerimizin boyutu büyükçe veriye erişen uygulamalarınızda performans sorunları ile karşılaşabilirsiniz. Böyle durumlarda SQL Server gereğinden fazla kaynağa ihtiyaç duyacaktır. Birçok firma performans sorununun kök nedenini bulup çözmek yerine SQL Server’a ilave kaynak ekleyerek (dikey büyüyerek) performans sorunlarına geçici çözüm üretmektedir.


Performans sorunlarının temel kaynağı server seviyesindeki hatalı bir konfigürasyondan kaynaklanabileceği gibi veritabanı seviyesindeki bir ayar veya kullandığımız uygulamadan da kaynaklanabilir. Ek olarak veri boyutunun artmasıyla ortaya çıkan performans sorunlarının temelinde hatalı tasarlanmış veritabanı/tablo yapısı, yanlış yazılmış sorgular, eksik ve gereğinden fazla indeks olması, diğer bir değişle indeks mimarisinin yanlış tasarlanması olabilir.


SQL Server Performance Tuning&Query Optimization hizmetimiz ile, SQL Server’ınızı uçtan uca inceleyerek hem Server seviyesindeki hem veritabanı/tablo seviyesindeki hem de SQL sorgularınızı detaylı bir şekilde inceleyerek performans sorunlarınızın çözülmesi, uygulama performansının stabil hale gelmesini sağlıyoruz.


Ek olarak SQL Server üzerinden tecrübeli ekibimiz tarafından yazılan Monitoring scriptleri sayesinde performans sorunlarını geriye dönük olarak (günler / haftalar) bile teşhis edip sorunun çözülmesi ve tekrar etmemesi için gerekli aksiyonları alabiliriz. SQL Server performans sorunlarının altında yatan temel nedenlerin bulunması, çözülmesi ve detaylı raporlanması için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Awesome Image